Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
16 lutego 2024

Policyjne biuro za kulisami. Wizyta dzieci na komisariacie

KMP Bydgoszcz

KMP Bydgoszcz

Dzieci uczęszczające na półkolonie organizowane przez Dom Kultury Orion Bydgoskiej# Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszczący się przy Skwerze Imienia 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 1 w Bydgoszczy, odwiedziły policjantów z komisariatu na Szwederowie. Była to oczywiście okazja do rozmowy o bezpieczeństwie.

Najmłodsi chcieli z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. W grupie kilka osób marzy o tym, by w przyszłości zostać policjantem, dlatego też sierżant Marika Graczyk z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, wspólnie aspirant Joanną Korpus oraz sierżant Patrycją Kołodziejską z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, pokazały najmłodszym pracę policjantów.

Przedszkolaki zwiedziły wydział prewencji, wydział kryminalny, stanowisko dowodzenia oraz spotkały się z Zastępcą Komendanta komisariatu w gabinecie szefa jednostki. Najbardziej zainteresowały się sprzętem znajdującym się na dyżurce.

Następnie w sali odpraw policyjni profilaktycy, wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy sierżantem sztabowym Miłoszem Bernatajstys i sierżantem sztabowym Mateuszem Maszudzińskim, przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii.

Następnie aspirant Joanna Korpus zaprezentowała, w jaki sposób zabezpiecza się ślady kryminalistyczne. Każde z dzieci miało możliwość zrobienia pamiątkowych odcisków palców i porównania z rówieśnikami.

Nie obyło się bez prezentacji dwóch radiowozów. Jeden z nich na co dzień służy policjantom ze Szwederowa, a drugi funkcjonariuszom ogniwa wodnego - w nim znajdował się specjalistyczny sprzęt, który policjanci pracujący na wodzie zaprezentowali oraz opowiedzieli jak z niego korzystają.

Na sam koniec dzieci otrzymały opaski odblaskowe oraz krótko przypomniano im o zasadach podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)