Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2023

Pożar gasiło 150 strażaków. Straty oszacowano na 30 mln zł

fot. OSP Białe Błota

fot. OSP Białe Błota

Aż 150 strażaków łącznie brało udział w akcji gaśniczej pożaru hali produkcyjnej przy ulicy Ołowianej w Bydgoszczy.

We wtorek, 4 kwietnia na stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy wpłynęła informacja o pożarze hali przy ulicy Ołowianej w Bydgoszczy. – Po dojeździe na miejsce czterech zastępów okazało się, że pożar objął prawie całą halę stalową w zakładzie zajmującym się produkcją oraz magazynowaniem tekstyliów. Ogień bardzo szybko się rozwijał i objął także część biurowego budynku murowanego oraz kolejną halę kolejnego zakładu. W kuliminacyjnym momencie w akcji brało udział 80 strażaków z 25 zastępów straży PSP i OSP. Pożar został opanowany po czterech godzinach –  wyjaśnił przebieg akcji oficer prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Karol Smarz. To jednak nie wszystko. Konieczne było pilnowanie oraz dogaszanie pogorzeliska. Trwało to łącznie kilkanaście godzin, a w całej akcji gaśniczej udział wzięło niemal 40 zastępów straży pożarnej i 150 strażaków. Konieczna była praca w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ze względu na duże zadymienie. – Po kilkunastu godzinach akcja została zakończona. Strażacy kilka razy wracali na dozorowanie pogorzeliska. Na szczęście nikomu nic się nie stało w wyniku pożaru. Straty materialne są potężne i wstępnie oszacowano je na niemal 30 mln zł. Przyczyna wybuchu pożaru, nawet prawdopodobna nie została określona przez straż pożarną, ponieważ w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogień był już rozwinięty, co utrudniło jego ustalenie. Tym zajmie się policja w prowadzonym postępowaniu – dodał st. kpt. Smarz.  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)