Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
19 lutego 2024

Zimowe Zgrupowanie zakończone. MDP - Solec Kujawski - intensywnie

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Wczoraj 18 lutego br. zakończyliśmy 6-dniowe zimowe zgrupowanie organizowane przez #OSP Solec Kujawski. 27 młodych strażaków uczestniczyło w różnego rodzaju zajęciach i szkoleniach organizowanych przez sympatyków naszej jednostki.

Wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas zgrupowania na pewno przyda się uczestnikom w drodze do zostania strażakiem. Zorganizowane zostały między innymi pokazy oraz doświadczenia chemiczne przygotowane przez strażaka z JRG 2 Bydgoszcz Krystiana Piesika. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił między innymi podczas zawodów halowych, podchodach strażackich, a także podczas zawodów strzeleckich. Odwiedziliśmy również Centrum Symulacji Medycznych w Bydgoszczy, gdzie każdy miał możliwość wykazania się na nowoczesnych trenażerach oraz fantomach. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach 31 Baza lotnictwa taktycznego w Krzesinach dowiedzieliśmy się tam, jak wygląda praca Wojskowego Strażaka oraz jak wygląda start odrzutowca F-16. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziło również muzeum pożarnictwa w Rakoniewicach. Na dodatek mieliśmy możliwość zwiedzenia remizy JRG SP PSP Bydgoszcz, gdzie każdy miał możliwość przejścia komory dymowej. Zwiedzono również jednostkę JRG 1 Poznań, gdzie strażacy opowiedzieli nam o swoim sprzęcie, którego na co dzień używają do ratowania ludzkiego życia. Zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Zgrupowanie zostało sfinansowane ze środków OSP Solec Kujawski oraz funduszy pozyskanych od sponsorów. Uczestnikami zgrupowania byli członkowie MDP, którzy w minionym roku brali udział w największej ilości zbiórek szkoleniowych. Nagrodą dla nich była możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zgrupowaniu. Oczywiście zorganizowanie zgrupowania nie byłoby możliwe bez naszych wspaniałych opiekunów. Jak co roku naszymi opiekunami byli: Druh Łukasz Wiśniewski, Druhna Magdalena Wiśniewska, Druh Jakub Piaskowski oraz Druhna Julia Miliszkiewicz. Nie tylko praca druhów pomogła w organizacji zgrupowania. Dziękujemy za pomoc następującym osobom, firmom oraz instytucjom:
31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny,
JRG 1 Poznań,
Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK,
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim,
Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach,
Madres Studio Reklamy
Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy,
Salon rowerowy Aljot Solec Kujawski,
Przyjazna Energia Fotowoltaika,
Kierowcy autobusu Arkadiuszowi Pałczyńskiemu,
Joli Gondek,
Krzysztofowi Brzozowskiemu,
Krystianowi Piesikowi,
Mirosław Niedźwiedzki
oraz innym osobą którzy wspierali naszą młodzież.
Tylko dzięki ich bezinteresownej pomocy, za którą nie oczekiwali żadnej zapłaty udało się zorganizować kolejne zimowe zgrupowanie naszej MDP.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)